ДУИ во паника, СВИТКА ОПАВЧЕТО, сакаат да го изиграат Калето

Прв се јави Артан Груби, по него и Али Ахмети, целосно во паника после шамарот од Калето, свиткаа опавчето, но повторно се обидуваат да ги изиграат Америте. Според смешно само-наречениот […]

ЕУ се лигави, Холандија размислува кој пат да го фати со Македонија

Откако Американците испратија јасен поздрав до ДУИ и албанскиот етно шовинизам, а во врска со масовната партизација на судството, со свои ставови излегоа делегацијата на ЕУ во Македонија и водечката […]

(Видео) АМЕРИКА удри на ДУИ, расте руското влијание кај АЛБАНЦИТЕ

Американската амбасадорка Анџела Агелер го критикуваше изборот на новиот шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Во писмен одговор на прашања за редакцијата на „360 степени“ […]

ТЕТОВО: 8 часа силувале 15-годишно девојче со пречки во развој

Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против две лица кои се осомничени дека сториле по едно кривично дело – Обљуба врз немоќно лице согласно член 187 став 4 во врска […]

ОБВИНИТЕЛСТВО крена раце од истрага за Тетово

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција наводно започнаа со првично разгледување на документација за модуларната болница во Тетово добиена од Бирото за јавни набавки […]