ТАЧЕ СВИТКА ОПАВЧЕТО, моли за средба со МИЦКО, а до вчера не прифаќаше

После огромниот граѓански протест во Скопје, на кој се појавија илјадници граѓани од сите етнички заедници или со различни политички убедувања, дознаваме дека помошникот на премиерот Таче свиткал опавче и […]

КОЈ СЕ СПРЕМА за нов МНР од редовите на ВМРО ДПМНЕ

Како состојбата со европската интеграција на земјава се влошува, така се поизвесно станува дека власта на СДСМ е веќе при самиот крај од своето неславно владеење, исполнето со криминал, корупција […]

СТЕВО му објави ВОЈНА на МИЦКОСКИ

Стево Јакимовски од ГРОМ, дел од Коалицијата за Подобра Македонија на ВМРО ДПМНЕ влегоа во отворен вербален конфликт со Христијан Мицковски. Не ја разбирам вознемиреноста на советничката група на ВМРО […]

СТРАХОТНО: БУЧКО ја откри Америка за бугарските лудории

Во неславен обид осудуваниот за криминал Владо Бучковски да промовира некаков си Клуб на пријателство помеѓу Бугарија и Македонија, наводно со мрежа на видни интелектуалци од двете земји, како Љубчо […]

ВЛАСТА ГИ АПСИ најблиските соработници на МИЦКОСКИ

Во акција на финансиската полиција уапсен е човек од обезбедувањето на лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски. Тој бил еден од сопствениците на нивите кои ЕВН ги купи по […]

МИЦКОСКИ за МПЦ – ОА: Потврда на вековниот идентитет на македонскиот народ

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави реакција за признавањето на МПЦ – ОА: „Одлуката на Вселенската Патријаршија за признавање на Охридската Архиепископија за канонска е една од најсветлите одлуки […]

СДСМ СО ЖЕСТОКИ РЕАКЦИИ – ДЕСТРУКЦИЈА И ПАКОСТ

Деструктивноста на Христијан Мицкоски не познава граници, особено кога  се во прашање неговиот личен и партискиот интерес. Во услови на криза кога на граѓаните им треба функционално Собрание кое ќе […]

СДСМ го правда Таче, ама не кажаа кој го ставил директор на Телеком?

Тоа што Димитар Ковачевски како директор во Македонски телеком АД бил поканет и присуствувал на отворање на објектот на МНТ нема ама баш никаква врска со криминалот на ВМРО-ДПНЕ. За […]

АПОСТОЛ ПРЕДАВНИКОВСКИ ја обвини МПЦ – ОА за бојкот на пописот

Директорот на ДЗС, Апостол Предавниковски зборуваше за резултатите и последиците од пописот, при што си дозволи да обвинува други субјекти за вината за фалсификување на Отписот кој тој го спреведе. […]

Со кого Мицкоски и Николоски ги следат изборните резултати во Унгарија !?

Претседателот Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски на ВМРО ДПМНЕ вечерва ги следат резултатите од изборите во Унгарија во изборниот штаб на Фидез. На покана на нашиот голем пријател и […]