ДОЈДЕ ДЕНОТ: Орбан призна, Груевски во паника

Унгарскиот премиер Виктор Орбан, кој го очекуваат избори следната година, ги обвини Брисел и Вашингтон дека се обидуваат да се мешаат во унгарската политика и ги повика приврзаниците да ги […]

ФИЛИПЧЕ: Слушнете што зборувам, не гледајте што правам

На митингот во Битола, потпретседателот на СДСМ и министер за смрт Венко Филипче ја изразил поддршката за кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и советничката листа предложена од СДСМ, при што […]

ТPAГEДИJA: Вeнко мy cе cкаpa на Филипчe

Министepoт за здpaвcтво Вeнкo Филипчe на денешна пресконференција соопшти низа препораки за справување со пандемиjaта, меѓу кои и трета доза на вакцина, задолжително носење на маска и држење на дистанца. […]