АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ под удар, жртви се самите Албанци

„Моите пријатели Албанци се засрамени од тоа како светот гледа на нив. Свесни за тоа дека Албанците се перцепирани како криминалци и трговци со дрога, тие се растргнати меѓу гордоста […]

Младите се иселуваат од Македонија проади корупција

Четири од десет млади би ја напуштиле државата поради степенот на корупција, додека секоја трета млада личност смета дека токму корупцијата е главна мотивација да се приклучи и да придонесе […]

Орбан откри дека се заканува нов мигратски бран: Унгарија ја крева жилет оградата!

Унгарија ја зајакнува заштитата на своите граници, а како причина го наведува новиот бран мигранти кои наводно преку балканската рута патуваат кон Унгарија, пренесува ДПА. Владата на унгарскиот премиер Виктор […]

ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Ова е резултатот од диктатурата на Путин

Речиси четири милиони Руси ја напуштиле земјата во првите три месеци од 2022 година, според официјалната статистика објавена од Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), пренесува „Гардијан“. Исто толкав е […]