ЕУ ЗГРОЗЕНА од албанскиот етнички шовинизам, заврши пребројувањето

ЕУ е згрозена од албанскиот етнички шовинизам, особено по реакциите на владата на Велика Британија, која донесе акционен план за справување со таквите пројави од минатите векови, одлучи и во […]

АЛБАНСКИ ДЕЦА исчезнуваат или ги продаваат во БРИТАНИЈА

Исчезнале речиси 20 отсто од децата мигранти без придружба од Албанија, кои оваа година биле преземени од Советот на округот Кент, јави Топ чанел повикувајќи се на Би-би-си. „До 31 […]

АЛБАНЦИТЕ ја нападнаа Британија, на КРАЛОТ му гори под нозе

Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант кој илегално го минува Ла Манш и стигнува на британска територија е Албанец, јави Топ чанел. – Бројот на баратели на азил кои […]

ТРАМП до Бајден: Остави ја Украина, нападната е Америка

Говорејќи на митингот „Спасете ја Америка“ во Конро, Тексас во саботата, поранешниот претседател Доналд Трамп ја критикуваше администрацијата на Бајден за опседнатоста со тоа како да се заштити границата на […]