МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ повикува на ГРАЃАНСКИ ПРОТЕСТ за ЕУ без “ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ”

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ преку соопштение ги повика граѓаните на протест против францускиот предлог, денес (02.07.2022) во 19.00 пред Влада на Македонија, под мотото “МОЖЕМЕ ПОИНАКУ ВО ЕУ”! Соопштението го пренесуваме во […]

(Видео) МКонцепт повикува на донации од НАРОДОТ ако сакаме ПОИНАКВА ПАРТИЈА на народот

Според политичкото движење Македонски Концепт, единствен начин да се направи поинаква партија во Македонија, која нема да биде под контрола на мафијата или другите големи партии е доколку истата биде […]

БОГОЈЕСКИ до Љубчо ВОВОДА: За внук на српски џандар можеби, ние никогаш

После скандалозните изјави на Лубчо Георгиевски, лидер на ВМРО НП, во интервјуто во емисијата „Во центар“ со новинарот и аналитичар Васко Ефтов, со своја реакција во јавноста излезе Петар Богојески, […]

ДРАМАТИЧНА ОБЈАВА на Богојески за системски геноцид врз Македонците

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески утрово на социјалната мрежа Фејзбук објави драматичен пост во кој јавноста ја информира за организиран системски геноцид врз Македонците во Македонија. Објавата ја пренесуваме […]

ЧЕСТИТ Рамазан Бајрам од Македонски Концепт

Со искрени желби за добро здравје, среќа, радост и благосостојба, на сите граѓани од исламската вероисповед им упатуваме срдечни честитки по повод Рамазан Бајрам, се вели во честитката на Македонски […]

БОГОЈЕСКИ: Во Македонија има ДРЖАВНА ПОЛИТИКА НА ПРОГОН на православните граѓани

Лидерот на Македонски концепт и граѓански активист за слобода и демократија Петар Богојески, на својата фан страна сподели реакција за односот на власта кон православните граѓани во Македонија. Особено жесток […]

ХРИСТОС ВОСКРСНА, честит Велигден од Македонски Концепт

Почитувани граѓани, во време невреме, кога нашиот народ е соочен со силни искушенија, доаѓа Божјата радост за Христовото Воскресение, светлина која дава надеж и сила да продолжиме напред, кон нов […]

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ со подршка за НАСТАВНИЦИТЕ и ВОСПИТАЧИТЕ

„Имате полно право на протест и на вашите легитимни барања за враќање на достоинството на просветната професија“, стои во реакцијата на Македонски Концепт во врска најавениот генерален штрајк на наставниците […]