ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Се појави слика од реновираното WC на АПАСИЕВ

Пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев долго се жалеше пред да стане пратеник, дека нема пари едно ВЦ да си реновира. Очигледно откако фати фотеља во Парламент, дечкото си […]

АМБАСАДОРОТ ШАМБЕВСКИ: Мораме да го кренеме гласот ПРОТИВ

После скандалот во министерството за одбрана, каде беше даден отказ за државниот советник Петар Богојески поради вербален деликт, повеќе јавни личности се огласија со реакција за враќање на тоталитаризмот во […]

КОНЕЧНО: РАДЕВ се поклони пред жртвите на комунизмот, без државен протокол

Бугарскиот претседател Румен Радев конечно се поклони пред жртвите од комунизмот во Бугарија во 6тата година од неговиот мандат. До сега истото одбиваше да го направи поради неговото прокомунистичко определување, […]

Богојески: Децата на Левица се очајни

На социјалните мрежи постои жесток судир помеѓу приврзаниците на Македонски Концепт и оние на Левица. Лавината беше предизвикана поради неколку фб статуси на Петар Богојески, на темата Левица и Кончита, […]

Паѓа комунизмот во Куба, Апасиев на апарати

Првпат по повеќе години во Куба доаѓа до масовни демонстрации против комунистичката власт. Промената на власта во Комунистичката партија не се одвива најуспешно, комунистите глумат револуција, а народот гладува. Во […]