ЕЛКА во КИЕВ, во Скопје спречени РУСКИ РАКЕТИ и дронови

Официјални лица на Киев синоќа поставија елка во центарот на градот, со порака дека нема да дозволат Русија да го „украде“ Божиќ. Во понеделникот, беше поставена елката во срцето на […]

СЕ СЛУЧИ НАЈЛОШОТО, поделба во редовите на Украинците, Зеленски и Кличко

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, изјави дека нема намера да се расправа, како одговор на критиките упатени од претседателот на државата, Володимир Зеленски, дека не е направено доволно за да […]

КЛИЧКО со специјална порака за Путин!

Градоначалникот на Киев и боксерски шампион Виталиј Кличко активно се вклучи во воената обука на украинските резервисти, со специјална порака за Путин. Според него сите средни и високи функционери на […]