Маск и светскиот шахист Гари Каспаров „се степаа“ на Твитер за ставови за Украина: „Немам ни куќа ни замок, кретену!“

Најбогатиот човек на светот Илон Маск го нарече идиот поранешниот светски шампион во шах Гари Каспаров поради неговиот став кон Украина. – Зошто луѓето кои седат во удобноста на своите […]

Илон Маск пак го „здрма“ светот: „Крим за Русија е исто што е Хаваи за САД“, „ако САД се вмеша, цивилизацијата ќе дојде до крајот“

Милијардерот и основач на Tesla и SpaceX Илон Маск повторно го коментираше конфликтот меѓу Русија и Украина на Твитер. Тој рече дека Русија може да употреби нуклеарно оружје доколку постои […]

Маск ќе вложи многу пари на следните претседателски избори во Америка, ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ НА КОЈ КАНДИДАТ!

Главниот инженер, главен инвеститор и бизнисмен на SpaceX Илон Маск е подготвен сериозно да се вмеша во политиката, а неговиот интерес за тоа веќе се гледа во последниве неколку месеци. […]

СИНОТ на Илон Маск стана ЌЕРКА и се откажа од таткото

18-годишниот син на Илон Маск, Ксавиер, го променил полот, презимето и ја прекинува врската со својот татко милијардер, според правните документи цитирани од „Гардијан“. Тие беа поднесени во Окружниот суд […]

AMEPИКА сe заканyва на caтелитите на Kина, тиe баpaaт зaштита (видeo)

Кина ги замолува САД да ја заштитат кинеската вселенска станица и нејзиниот тричлен екипаж, откако Пекинг се пожали дека сателитите кои ги лансирал „Спејс икс“ на Илон Маск за малку […]