ХАЈРЕДИНИ му возврати на ФУЕРЕ за бугарскиот договор

Поранешниот министер за финансии на Република Македонија, Џевдет Хајредини на социјалните мережи сподели негово мислење во врска изјавите на поранешниот амбасадор на ЕУ во Македонија, Ерван Фуере. Имено, амбасадорот Фуере […]

ГРУЕВСКИ открива како лажат за преговорите со Бугарија

Поранешниот премиер Никола Груевски на официјалната фан страна на Фејзбук сподели негови ставови по низа прашања, меѓу кои и за актуелните преговори помеѓу македонската и бугарската влада. Тој изразува загриженост […]

ДРАМАТИЧНО обраќање на Отец Партениј Бигорски за бугарското прашање

Следејќи го текот на македонско-бугарските политички односи во последниве неколку години, особено по потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу двете држави, а за кој ние како монашка […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Новиот договор со Бугарија

После низа манипулации во јавноста и тајни преговори помеѓу Софија и Скопје, конечно се појави вистината за тоа што е веќе договорено, а што оставува уште да се договори. Се […]