Почина Ивана Трамп: Првата сопруга на Доналд Трамп

Првата сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп почина на 73 години, соопшти нејзиното семејство. Taa почина во својот дом во Њујорк, објави поранешниот претседател. Нашата мајка беше неверојатна жена. Силна […]