ОПАСНО: Бугарска ЗАРАЗА низ ЕУ, проширена во Хрватска и Србија

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ учествуваше денес на свеченост на давање заклетва на кадети на Воената школа во Загреб, по што даде изјава за медиумите. Тој, меѓу другото, беше прашан за […]

ЕРДОГАН заразен од корона, дали животот му е во опасност?

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска објави дека тој и неговата сопруга се позитивни на коронавирус и имаат благи симптоми. Ердоган наведе дека е заразен со Омикрон варијантата на вирусот, […]

НAJНOВО: Заразата започна да удира по дeцaтa

Илјада деветстотини и две деца позитивни на ковид-19, вчера биле примени во болниците во САД, регистрирајќи ја највисоката дневна бројка на хоспитализации на деца. Болниците на југот од земјата се […]