ШАМПИОН од Македонија, Куба на колена

Македонскиот олимпиец во дисциплина таеквондо Дејан Ѓорѓиевски, го порази кубанскиот светски шампион во четврфинале. Дејан изненади во Токио, никој не очекуваше толкав успех на нашиот претставник, особено не против толкава […]