(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Русин ликвидира Украинци, за време на БОЖИК

Вознемирувачко видео, снимено на фронтот кај Донбас, за време на Божик, кога наводно Путин објави примирје за време на празникот, а всушност ги нападна Украинците од зад грб, злоупотребувајќи ја […]

Иранците се приклучуваат на војната, веќе се на Крим: Злогласниот Мохаџер-6 веќе е пуштен на бојното поле!

Според американското разузнавање, членовите на елитната иранска Револуционерна гарда се во Украина, во окупираниот Крим, каде што ги обучуваат руските војници како да користат беспилотни летала испорачани од Иран. Оваа […]

(ФОТО) КИЕВ ГОРИ: Беспилотни летала – камикази паѓаат, војниците пукаат во нив, паника насекаде!

Неколку експлозии одекнаа во раните утрински часови во Киев, точно една недела откако Русите го нападнаа главниот град на Украина, пренесува АФП. Агенцијата Ројтерс објави дека нападот го извршиле беспилотни […]

(ВИДЕА) ТРАГЕДИЈА ЗА РУСИЈА: Тука заврши новата армија кон Харков

Голема трагедија ја снајде Русија, која две недели прегрупираше армиски сили со цел да организира нова офанзива, насочена кон градот Харков. Харков е град на самата граница со Русија, и […]

ПОЛСКА станува ЕУ супер сила, пристигнува огромно оружје од САД

Американски борбени авиони Ф-15 забрзано се стационираат во полска воздухопловна база, изјави министерот за одбрана на Полска, во момент кога НАТО го јакне военото присуство на источното крило во контекст […]

(Видео) ПРОДОЛЖУВА ОФАНЗИВАТА на украинската војска, еве што има на терен

Борците на Украинската Армија известуваат дека ги протерале руските окупатори од регионот Гостомел во Киевската област. „Јас свечено сакам да изјавам дека Гостомел штотуку беше ослободен, и за кратко време […]

УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ повторно се вее над ослободен Чернобил

Украинското знаме денеска повторно беше подигнато над затворената нуклеарна централа во Чернобил, додека вработените ја пееја националната химна и го славеа заминувањето на руските војници. Нуклеарната централа минатиот месец беше […]

РУСИТЕ БЕГААТ како муви без глава и крадат што ќе најдат

Продолжува масовно бегање на руските војници од северниот дел на Украина над Киев во правец кон границата со Белорусија, под налетот на украинската офанзива за ослободување на Украина. Воената опрема […]