СКАНДАЛ: ЉУБЧО и КРАСИ со поддршка на „патриотската“ Декларација за МПЦ – ОА

Бугарските интереси и агентури во Македонија, во дирекна корелација со руските измеќари во земјава, започнаа акција за пречување на признавањето на македонскиот карактер на древната Охридска Архиепископија од страна на […]

(Видео) СКАНДАЛ: Груевски ЗА бугари во Устав, потврди Ковачевски

Во одговор на новинарско прашање на прес конференција, премиерот Ковачевски призна дека имаат комуникација со неговиот претходник од ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски и рече дека треба да се постави прашање […]

МИЦКОСКИ и КОВАЧЕВСКИ рекордери, БОГОЈЕСКИ и АХМЕТИ штедат, АПАСИЕВ сокрива

Кој колку пари потрошил на фејзбук реклами, открива самата компанија Мета, а сите податоци се објавени на отворен линк. Податоците покажуваат дека до сега, македонските политичари на ФБ реклами потрошиле […]

СЕ СЕЌАВАТЕ на љочето што ПУКАШЕ кон граѓаните? Влезе во власта!

Дали се сеќавате на љочката што пукаше кон македонските граѓани, кои мирно протестираа против т.н. француски предлог пред неколку месеци? Токму таа љочка е функционер на партијата на Арбен Серивари, […]

СКАДАЛ: Кој обезбеди „бадинтер“ за да менуваат ИМИЊА НА УЛИЦИ

Општина Чаир, направила промена на името на улицата „Војдан Чернодрински“ во Чаир со ново име „Оџа Атаулах Куртиши“ по иницијатива на општината на чело со градоначалникот, Висар Ганиу. За таква […]

ЗАЕВ ОТКРИ: Груевски свесно помогна за ПРОМЕНА на ИМЕТО

Екс премиерот Заев на свој Фејсбук профил, во кој најави дека нема да се кандидира за претседател, јасно и недвосмислено открива дека екс премиерот Груевски е меѓу тие кои што […]

(Видео) БУГАРСКА РАБОТА, само Рубљов со оваа, како Грујо на времето, злоставуваат дете

Бугарска работа, двајца врвни политичари, претседател и потпретседател на Бугарија земале меѓу себе да злоставуваат дете за лична политичка агенда. Станува збор за младото момче Христијан Пендиков, исплашено и збунето, […]

ЖЕСТОКА ДЕБАТА на ТВ Алфа за ЕУ и разгалената Бугарија

Жестока дебата на ТВ Алфа во новата дебатна емисија За или Против на која учество имаа Петар Богојески од партијата Македонски Концепт и Зоран Иванов, новинар и публицист. Богојески упати […]

СКАНДАЛ: ВМРО ДПМНЕ се обедини со СДСМ преку партиска химна, МК одби

Лудница на политичката сцена во земјава, откако повикот на Цивил Медија, блиска на власта и заевизмот, повика на обединување на сите партии под бајракот на Бојан Маричиќ и партиската химна […]

ВОНРЕДНО: БУНТУР го „уби“ ТАЧЕ

Премиерот Димитар Ковечевски – Таче имаше славна изјава на трибината на СДСМ во Скопје. На таа изјава му одговори лидерот на новата партија Македонски Концепт Петар Богојески – Бунтур. Тој […]