(Видео) ПУТИН се обеси на Велика Сабота и испрати честитка за Украина

Руското Министерство за одбрана во име на вампирот од Кремељ, антихристот Путин се пофали дека на најголемиот христијански празник Велигден, поточно на Велика Сабота, успеале со високопрецизни ракети од воздух […]

ДЕНЕС ОДБЕЛЕЖУВАМЕ: Велика Сабота, слегувањето во адот на Господа Бога и Спасителот Исуса Христа

Во светата и Велика Сабота го празнува боготелесното погребение и слегувањето во адот на Господа Бога и Спасителот Исуса Христа, преку Кого нашиот род беше призван и пријде во вечен […]