(Видео) БОГОЈЕСКИ со рецепт за Бугарите и за избор на судиите

Гостин во Студио 10 на Телевизија 24 беше промоторот на Македонски Концепт, Петар Богојески, кој доста прецизно и подробно ја објасни состојбата со Бугарија и симнување на ветото за Македонија. […]

АХМЕТИ ќе не реши, се договорил со Бугарија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети уште еднаш го повтори ставот дека е против предвремени парламентарни избори. Ахмети на средба со новинарите по повод новогодишните празници, рече дека е убеден оти […]