Ова го има само на Балкан: Милан има 103 години и веќе 80 години зема пензија

Највозрасниот корисник на Фондот за пензиско осигурување на Република Српска има 103 години, а прима пензија 80 години, изјави директорот на Фондот, Младен Милиќ. Тој појасни дека се работи за […]

ЃАВОЛОТ ако треба за сојузник, само против Босанците

Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина Жељко Комшиќ ги пофали бошњачките политички партии за „цврстиот однос“ кон барањата на хрватските партии за измени на изборниот закон, додека неговиот колега […]

СКАНДАЛ: ЕУ пратеници бараат истрага за Вархеји

Триесет членови на Европскиот парламент испратија писмо до претседателот на Европската комисија, Урули фон дер Лајен, во кое изразуваат загриженост поради наводната ескалација на политичките тензии во БиХ, поттикната од […]

РЕПУБЛИКА СРПСКА на колена, Бујар за санкции на Додиќ

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, преку порака на Твитер ги поддржа санкциите на САД против членот на претседателството на БиХ, Милорад Додик. – Ја поздравуваме одлуката на Министерството за […]

ДOДИЌ влeзе на цpна лиcта на CAД, дали има од Maкедонија?

САД ја проширија листата на санкции која е поврзана со корупцијата ширум светот, а од денеска на листата се поединци и компании кои работат во Босна и Херцеговина. Откако американското […]