ПОЕНТА НА ДЕНОТ со четирите Албанци премиери

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Оваа 2022 година ќе биде „џандар збира“ за Албанците! Тие добиваат четири премиери на Балкан. Дритан Абазовиќ премиер на Црна Гора… Артан Груби, премиер на Македонија… Албин […]

Кој стои позади „СРДЕЧНИОТ ПРЕЧЕК“ на Груби и Пенадаровски?

За време на церемонијата по повод 150-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев делегациите на претседателот на државата, на Собранието и на Владата, предводени од Стево Пендаровски, Горан Мисовски и Артан […]

Артан Груби изјави дека ќе има ПРЕМИЕР АЛБАНЕЦ!

Првиот вицепремиер Артан Груби во интервју за Косовапрес изјави дека албански премиер во последните 100 дена од владата ќе има бидејќи како што вели за тоа има јавен договор. Тој […]

ГРУБИ имал решение, а тој завалијата не знае каде е Бугарија

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби е оптимист дека во декември ќе има позитивни сигнали за почнување на преговорите на Македонија за членство […]

ХАЈРЕДИНИ со шамари по министрите на ЗАЕВ

После шамарите за Бујар Османи, на ред за шамарање кај екс министерот за финансии Џевдет Хајредини дојде и Артан Груби. „Можеби од денешната комфорност, удобност може да кажеме дека тогашната […]