ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Вучиќ закажува итен Совет за безбедност

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по работната вечера во Брисел, организирана од шефот на дипломатијата на ЕУ, Јосеп Борел, изјави дека министерката за надворешни работи на привремените институции на Приштина, […]

ДВЕ ЖЕНИ го „убија“ Путин, ВИКИНЗИТЕ влегуваат во НАТО

Претседателот Саули Ниинисто и финската премиерка Сана Марин дадоа заедничка изјава во четвртокот наутро, потврдувајќи ја желбата на нивната нација да стане дел од НАТО. Земјата се воздржуваше од барање […]

ВАЖНО (видео): ТУКА имате апликација „Библија за деца“ на македонски јазик

Апликација „Библија за деца“ на македонски јазик Светски познатата апликација „The Bible App for Kids“, или апликација „Библија за деца“ од скоро време е достапна (бесплатно) и на македонски јазик. […]