АЛБАНИЈА се враќа во брак со КИНА, Путин ќе биде кумот

Кина и Албанија воведуваат безвизен режим меѓу двете држави, објавија од кинеската амбасада во Албанија, со што и официјално Албанија се враќа во „кинески свет“, каде и припаѓаше со децении. […]

МИЦКОСКИ и КОВАЧЕВСКИ рекордери, БОГОЈЕСКИ и АХМЕТИ штедат, АПАСИЕВ сокрива

Кој колку пари потрошил на фејзбук реклами, открива самата компанија Мета, а сите податоци се објавени на отворен линк. Податоците покажуваат дека до сега, македонските политичари на ФБ реклами потрошиле […]

АПАСИЕВ со исти ставови како БУГАРИТЕ, СССР ги демантира

На целата јавност ни се познати монти пајтон политичари, како Димитар Апасиев и оние несреќите од Родина, кои заедно со избугарените македончиња тврдат дека СССР признавал или создал македонска нација […]

ГРУЕВСКИ НАЈПОПУЛАРЕН политичар објавија Американците, се крчка Уставот

Последната анкета изготвена од американската ИРИ, покажува шокантни податоци за поддршката на граѓаните кон одредени политичари. Помеѓу најшокантните вести е онаа која се на популарноста кај политичарите, каде екс-премиерот Никола […]

МЕГА СКАНДАЛ: АПАСИЕВЦИ фатени со рачињата во МЕДОТ

Двајца браќа, советници од Левица во Општина Аеродром се осомничени дека вршеле рекет по кафулиња во општината, по што добиле и ќотек, тврди порталот Народен Глас. Дарко од групата Пука […]

МИЦКОВСКИ Е ЗЕМЕН ВО ЗАЛОЖНИШТВО, тврди Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски го критикуваше лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Кажа дека Левица и нејзиниот претседател се вистинската опасност за продолжување на нашиот европски пат. „Уште поголема опасност е што […]

ЛУДИЛО: Левица и ВМРО ДПМНЕ се скараа кој повеќе кради со СДСМ во Општините

Голема кавга на јавна сцена помеѓу Левица и ВМРО ДПМНЕ, за тоа кој повеќе украдил од општините и кој повеќе им слугува на комуњарите од СДСМ. Војната започна со изјавата […]

АПАСИЕВ пак се премисли, сега бил ЗА ЕУ и БУГАРСКИ договор

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев потврди дека прашањето за иницијативата за референдум, кое што партијата го најави за во среда, нема да биде против членството на државата во […]

МЕГА СКАНДАЛ: ВМРО ДПМНЕ прифати промена и БУГАРИ во Устав, откажува РЕФЕРЕНДУМ

Шефот на пратеничката група во име на ВМРО ДПМНЕ, за Радио Слободна Европа изјавува дека ВМРО ДПМНЕ не е против внесување на Бугари во Устав и дека таа партија се […]