Кој е планот со ВОЗРАСНИТЕ ЌЕРКИ и личните банки на ПУТИН?

Белата куќа најави дополнителни санкции против двете возрасни ќерки на рускиот претседател Владимир Путин, како и против најголемата руска банка „Сбербанк“, јави Волстрит Џурнал. „САД ќе објават нови санкции против […]