ЌЕ ГО СМЕНИТЕ Уставот на „куково лето“

Лидерот на партијата Македонски Концепт (МК) Петар Богојески реагира на најавата за обемна промена на Уставот на земјава, во кој ќе се внесат дополнителни измени по барање на етничките Албанци. […]

БУГАРСКО – албанска војна за ДАРДАН од „Шкупи“

Минатиот месец беа откриени историски артефакти во близина на античкиот град Скупи, дел од надгробни плочи, на кои на една од нив беше запишано името Дардан, што според албанските шовинисти […]

Lapsus linguae или состојба на разумот, како да разбереме?

Заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар во ексклузивното интервју насловено „Видувањата за Западен Балкан од внатрешноста на Стејт Департментот“, зборувајќи за меѓуетничките односи […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со Албанци руски измеќари

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Сите Албанци кои соработуваат со Румен Радев за имплементација на „францускиот предлог“ се руски измеќари! Тие дирекно ги исполнуваат насоките на Путин за дестабилизација на Балканот! Последните […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со уште Албанци да станеме и влегуваме

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Сакаме во ЕУ да влеземе, бидејќи таму се почитуваат човековите права и слободи на сите граѓани!!! Одлично, ајде кинисувајте! Има мал проблем, само образование и здравство да […]

АЛБАНКИТЕ полуголи со КРСТОВИ, исламистите ги нападнаа

Дуа Липа и Рита Ора се албански пејачки, домородци од Косово и Метохија, а двете кариерите ги направија во Велика Британија и стекнаа светска популарност. Тие секогаш го истакнуваа своето […]

РАМА се меша во внатрешни работи на МАКЕДОНИЈА

Премиерот на Албанија и газда на зајковци, Еди Рама ги поканил сите лидери на политичките партии на Албанците од Македонија на средба во вторник во Тирана, пишува Алмакос. На средбата […]

ЕУ ЗГРОЗЕНА од албанскиот етнички шовинизам, заврши пребројувањето

ЕУ е згрозена од албанскиот етнички шовинизам, особено по реакциите на владата на Велика Британија, која донесе акционен план за справување со таквите пројави од минатите векови, одлучи и во […]

АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ под удар, жртви се самите Албанци

„Моите пријатели Албанци се засрамени од тоа како светот гледа на нив. Свесни за тоа дека Албанците се перцепирани како криминалци и трговци со дрога, тие се растргнати меѓу гордоста […]

СКАНДАЛОЗНО (ВИДЕО): Албанци понижуваат школски ДЕВОЈЧИЊА во центар ОХРИД

На социјалните мрежи, албанските болни шовинисти се пофалија со нивни дејци кои во центарот на Охрид, провоцираат и понижуваат деца – девојчиња од школите, облечени во народни носии. Организирана група […]