НАТО буквално и ВИСИ НАД ГЛАВА на Русија

Во време на руската воена операција во Украина, Северноатлантската алијанса значително ја зголеми својата борбена ефикасност на источните граници со Русија. Покрај копнените и поморските сили, зголемена е и воздушната […]

ВУЧИЌ СО НАВРЕДИ кон Косово и Црна Гора, ќе ги тепал со спреј за комарци

Тој во своето обраќање преку порталот на дневниот весник Информер, рече дека кампањата за „штанцање против Србија“ од одредени центри на моќ и дел од регионот интензивно се спроведува во […]

САД во офанзива, огромна американска војска во Источна Европа

Соединетите Американски Држави формираа значителен контингент сили во Европа, кој брои повеќе од 60.000 војници, 200 тенкови, околу 150 борбени авиони, се со цел да ја зајакнат одбраната на земјите […]

АМЕРИКАНСКИТЕ авиони се веќе над Украина, Русија во паника

Американски извидувачки авиони го извршија првиот лет над територијата на источна Украина, пренесоа американските медиуми повикувајќи ја командата на американските сили во Европа. Летовите започнале на 27 декември, а ова […]

СРПСКАТА војска влезе на Косово (видео)

Три хеликоптери на Војската на Србија го нарушија воздушниот простор на Косово и навлегоа длабоко на косовска територија, прелетувајќи зад т.н. административна граница во близина на преминот Јариње. Тоа се […]