Еве какво време не очекува денес

Времето денес

ДЕНЕС умерено облачно со магла, што особено ги загрижува граѓаните.

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со појава на магла. Попладне облачноста делумно ќе се намали и ќе преовладува умерено облачно време. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринските температури во државата ќе се движат од -1 до 6 степени, а максималните дневни од 8 до 15 степени.

И во Скопје слично ќе биде времето со максимална дневна температура од 13 степени.

Слично време ќе преовладува и во наредните денови, со исклучок на четврток за кога се најавува дека во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд.