(Видео) Виртуозот Трпчески со музички поздрав од САД: Горд сум што сум дел од македонскиот тим за Јуниорскиот Евросонг!

Lifestyle, Сцена

Песната „Животот е пред мене“ која ја пеат Лара, ќерката на Трпчевски Јован и Ирина ќе нѐ претставува на сцената во Ереван Ерменија на 11 декември годинава.

Автор на песната е нашиот виртуоз Симон Трпчески. Трплески од САД на својот Фејсбук испрати поздрави до тимот нагласувајќи дека е горд што е дел од него.

„Поздрав од уште една прекрасна сала во Америка од Минеаполис, пред концертите со „Минесота оркестра“. Но, овојпат поздравот е до македонскиот тим за Јуниорскиот Евросонг со кој се гордеам и што сум дел.

Поздрав и им посакувам голем успех на Лара, Јован и Ирина. Одиме на прекрасна дружба и одиме да испратиме една прекрасна порака до светот дека животот е пред нас. Одиме напред Македонија“, Трпчески.

Како и секоја година, Македонската радио-телевизија ќе врши директен пренос на од настанот Јуниорски Евросонг.

Во продолжение, ако до сега не сте го виделе, погледнете го видеозаписот за „Животот е пред мене“.