ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ВИДЕА 18+ ДОКАЖАНО Антихристот ПУТИН убивал бебиња во Мариупол

Европа

Светот е запрепастен од доказите кои се појавија пред светската јавност за масакрот врз децата во Мариупол, во скривницата на градскиот Театар.

Најновите видео снимки од неколкумина преостанати новинари во „градот на мртвите“ покажуваа срам за целото човештво.

Убиени се стотици бебиња, деца, бремени жени, но и нивните мајки, баби и дедовци. Сиот тој настан е документиран и снимен.

Руската влада го потврди случајот, за после дознавање на грозоморниоста на истиот да започне да го демантира, па да ги обвинува украинците дека сами си ги убивале своите бебиња, деца, жени и родители. Ова негирање е второ убиство врз жртвите. Погрозно од самото убиство.

 

Новинарот Свјатослав Вакарчук сними и објави видеоизвестување од болницата во Запорожје, каде ги оперираат ранетите дечиња од руската орда од Мариупол, кои преживеале со дел од нивни родители или старатели.

“У некоторых из них нет рук, ног. Некоторые потеряли всех родителей. Прямо сейчас им пытаются спасти жизнь. Я хочу, чтобы вы [граждане РФ] увидели это и остановили свою безумную власть”, — сказал Вакарчук.

 

Да потсетиме, Драмскиот театар на Мариупол иако обележан дека е засолниште на деца, сепак беше бомбардиран од руските орди со авијација, при што беа убиени стотици деца, жени и старци.