ВРЕМОТО ДЕНЕС според УХМР

Времето денес

Од УХМР известуваат дека во текот на денешниот ден времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Во западните делови повремено ќе биде значително облачно и ќе има услови за слаб локален дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и јужен правец, кој попладне на места ќе засилува.