Еве кој бил НАПАДНАТ!

Македонија, Хроника

Нападнат малолетник во автобус на ЈСП Скопје на релација Центар – Чаир.

-Вчера околу 21.30 часот во СВР Скопје, Г.Д.(49) од Скопје пријавил дека неговиот малолетен син, додека се возел во автобус на ЈСП на релација од Центар кон населба Чаир, бил физички нападнат од друг малолетник, велат од МВР.