СТРУЈАТА ќе поскапи НЕ 10% туку 20%, следните месеци може повторно

Цената на струја ќе поскапи, но тоа нема да биде драстично, изјави синоќа претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), Марко Бислимовски, гостувајќи во емисијата „Економски магазин“. […]