СКАНДАЛОЗНО: ПЕНДАРОВСКИ ИЗБЕГА ОД ГРАЃАНИТЕ И СИЛЈАНОВСКА – ДАВКОВА

Кандидатот за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова преку социјалната мрежа Х откри дека нејзиниот против кандидат Стево Пендаровски не се појавил на дебатата на националниот сервис МТВ. „Вчудоневидувачки е […]

Разликата е голема ПРВИОТ КРУГ ГО РЕШИ И ВТОРИОТ КРУГ: Почеток на нова ера

Гордана Силјановска Давкова, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, има голема предност пред актуелниот претседател Стево Пендаровски пред одлучувачкиот круг на изборите, пишува БиБиСи Србија. „Еј, Македонијо, ти си бисер Балкански “, се […]

ДИК по преброени над половина од гласовите: Силјановска Давкова- 36,99%, Пендаровски- 18,18%

ДИК првичните резултати од гласањето добиени по електронски пат ги објавува сукцесивно, а резултатите од записниците од ОИК во рок од 12 часа по завршувањето на изборите. Првичните резултати што […]

Силјановска-Давкова за Пендаровски: Барем дваесетина пати требаше да посегне по ВЕТОТО кога се носеа ЛОШИТЕ ЗАКОНИ

„Претседателот воопшто не е невин. Барем дваесетина пати требаше да посегне по ветото кога се носеа лошите закони. Тој, скромно, двапати тоа го стори, а вториот пат не по сопствена […]

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, не бил информиран дека Македонија ја поддржала резолуцијата за Сребреница?!

Ако македонскиот претседател не знае дека Северна Македонија ќе биде коспонзор на резолуцијата за Сребреница, што можам да ви кажам следно? Само прашувам дали тој (Бујар Османи) зборува во името […]

Со власта на СДСМ Македонија секогаш најмногу губела како држава – Мицкоски побара обединување на граѓаните за промени

Пред нас се неколку клучни недели кои што значително ќе ја определат иднината на Македонија во кој правец ќе се движи, бидејќи не се само обични избори и нема да […]

Пендаровски: Еве, нека направат ВМРО-ДПМНЕ подобар договор ако знаат

На средби со граѓаните во Кратово и Старо Нагоричане, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски порача дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нивната кандидатка за претседател, Гордана Силјановка Давкова немаат идеја, ниту план за […]

Мицкоски: Гласот за Пендаровски е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски

Секој еден граѓанин треба да знае дека, гласот за Стево е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски. Гласот за Стево Пендаровски е глас за тврдењето дека Гоце Делчев бил […]

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

СООПШТЕНИЕ ВМРО – ДПМНЕ 13.04.2024 Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА – „НАШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО ГО ШУТНА КАНЧЕТО“

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет НАШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО „ГО ШУТНА КАНЧЕТО“ Во демократските земји политичките соочувања се сосема нормална работа, но во Македонија дебатите се реткост. Со […]