ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ПРОСЕКОТ НА ТАЧЕ

ПЛАТИ ДАЛЕКУ НАД ПРОСЕК И ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ  ПОД  ПРОСЕK пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет По примерот на „штурецот и мравката“ и овојпат Владата ќе се справува со […]

Коалицијата на БОЈКО БОРИСОВ ГЕРБ-СДС ПОБЕДИ на парламентарните избори во Бугарија

Паралелно пребројување на 100 отсто од гласовите: ГЕРБ победи на парламентарните избори во Бугарија, „Има таков Народ“ и ВМРО не го минаа прагот. Податоците на социолошката агенција „Галуп“ од паралелното […]

ВЛАДАТА НА СДСМ ГО ЗАДАДЕ НАЈГОЛЕМИОТ УДАР ВРЗ ГРАЃАНИТЕ!

Колку ќе чинат прехранбените производите за кои од утре трговците слободно ќе наплаќаат маржа и дополнителни 5 отсто ДДВ? Се знае или не? Владините мерки за ублажување на ценовниот шок […]

ДРАМАТИЧНО: Вучиќ победи со зборовите „одиме драматично десно“!

Претседателот и претседателски кандидат на СНС, Александар Вучиќ, вечерва соопшти дека според податоците на неговата партија, од досега обработениот материјал освоил меѓу 59,9 и 60,1 отсто од гласовите. Вучиќ пред […]

СКАНДАЛ: Антимакедонски плакати во Бугарија

На три дена пред изборите во Бугарија, осамна плакат со контроверзна содржина. На второ место по приоритети е ставена антимакедонската заложба: НЕ за Македонија во ЕУ! Контроверзата да биде поголема, […]