АстраЗенека го порази Ѓоковиќ

Се сеќавате на професорката Сара Гилберт од Универзитетот Оксфорд која го предводеше тимот зад вакцината против ковид-19 на Оксфорд и „АстраЗенека“? Токму таа го порази Ѓоковиќ. Публиката на тенискиот турнир […]