УАПСЕН американец, руски шпион во Пентагон

Поранешниот функционер на Пентагон Џон Мареј Ров е уапсен под сомнение за обид за шпионирање во корист на Русија, соопшти американското Министерство за правда. Според Министерството, осомничениот работел околу 40 […]