НАТО ги исфрли на клоци Русите од Брисел

НАТО одлучи да протера осум дипломати осомничени за вмешаност во непријателски активности, објави телевизијата Скај њуз. „НАТО одлучи да ја преполови мисијата на Русија во Алијансата како одговор на непријателски […]