Пристигна и ГЕРМАНСКИ ПРЕДЛОГ за проширување на ЕУ

Германскиот канцелар Олаф Шолц вели дека Европската унија треба да ги модернизира своите процеси за да им овозможи на кандидатите да се зачленат полесно. Според шефот на германската влада, нема […]

НЕМА аспарухови БУГАРИ во Македонија, Радев на сила ги создава, смета Богојески

Темата Бугари во Македонија, предизвикува секојдневни пожари, било во Битола, било на социјалните мрежи, каде Петар Богојески објави свој став токму за нивното постоење. Неговата објава за споделуваме во целост: […]

БУГАРСКИ ПАНАЃУР: “Клубот” Ванчо Михајлов направен за да биде опожарен!

Петар Богојески за опожарениот клуб Ванчо Михајлов со поразлична  објава на Фејсбук: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=553279116169363&id=100044618371017 ОПОЖАРЕН бил “клубот” Ванчо Михајлов😂 Па тој беше направен за да биде опожарен… во клучен момент, за […]

(Видео) БОГОЈЕСКИ со рецепт за Бугарите и за избор на судиите

Гостин во Студио 10 на Телевизија 24 беше промоторот на Македонски Концепт, Петар Богојески, кој доста прецизно и подробно ја објасни состојбата со Бугарија и симнување на ветото за Македонија. […]

СТРАТЕГИЈАТА на Радев или Вучиќ е поуспешна кон МАКЕДОНИЈА

Српскиот претседател Александар Вучиќ во свое скорешно обраќање на јавноста посветено на релациите помеѓу Македонија и Србија изјави дека меѓудржавните релации се на највисоко ниво. Бугарскиот претседател Румен Радев во […]

ДИМИТРОВ во војна со ТАЧЕ, личел на Бугарин

Поранешниот вицепремиер за европски прашања и бившиот шеф на дипломатијата, Никола Димитров, преку социјалните мрежи ја критикуваше изјавата на премиерот Димитар Ковачевски во која вели дека сите земји-членки на ЕУ […]

РАДЕВ од БЕРЛИН повика ЕУ ДА ГИ УНИШТИ Македонците

Бугарскиот претседател Румен Радев од Берлин уште еднаш сигнализираше дека нема намера да отстапи од ветото за Македонија во ЕУ. По средбите со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер и канцеларот Олаф […]

УРНЕБЕСНА СЛИКА: Откриено зошто е Путин повисок од Радев

Во јавноста се појави збунувачка фотографија, на која се двајцата претседатели, рускиот Путин и бугарскиот Радев. Невообичаено, Путин е повисок од Радев на таа фотографија. Сите знаеме дека Радев е […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со зелениот Радев и лидерот Делчев

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Бугарскиот претседател Румен Радев, таков каков што е страшно политичко – историски неписмен лик, даде изјава дека ќе одбележува јубилеј на Гоце Делчев, лидерот на сите македонски […]