МЕГА СКАНДАЛ: ВЛАДАТА стои зад БУГАРСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ што прогонува Македонци

После потписот на министерот за надворешни работи Бујар Османов на Протоколот бр.2 со Бугарија, во Македонија се појави феномен на прогон на илјадници Македонци кои не мислат како Бугарија, преку […]

ТАЧЕ откри РУСКО влијание на Балкан, но не и во неговата ВЛАДА

Претседателот на Владата на Македонија, Димитар Ковачевски гостуваше вечерва во дебатниот магазин „Click plus“ на ТВ21 каде зборуваше за руското влијание во спорот со соседна Бугарија. Премиерот вели дека секогаш […]

СДСМ го прогонува КОСТА ПЕТРОВ за изјава, тој ги демантира

До Државната комисија за спречување на корупцијата доставена е пријава од познат подносител против лицето Коста Петров, поранешен директор на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), велат во изјава […]

БОГОЈЕСКИ: Во Македонија има ДРЖАВНА ПОЛИТИКА НА ПРОГОН на православните граѓани

Лидерот на Македонски концепт и граѓански активист за слобода и демократија Петар Богојески, на својата фан страна сподели реакција за односот на власта кон православните граѓани во Македонија. Особено жесток […]