(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Русин ликвидира Украинци, за време на БОЖИК

Вознемирувачко видео, снимено на фронтот кај Донбас, за време на Божик, кога наводно Путин објави примирје за време на празникот, а всушност ги нападна Украинците од зад грб, злоупотребувајќи ја […]

СРАМОТА: РУСИЈА одби да прогласи прекин на огнот за ВЕЛИГДЕН

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа потврди дека Русија го одбила предлогот за прекин на огнот за време на велигденските празници, но додаде дека се уште има надеж за мир. „За […]