ТРАМП му се заканувал на ПУТИН, еве што тој му одговорил

Доналд Трамп предупреди дека светот оди кон нуклеарна војна доколку „глупавите“ лидери не внимаваат. Поранешниот американски претседател остана на своето тврдење дека можел да ја спречи руската инвазија на Украина […]