БРАК на повидок: ПУТИН и КИРИЛ ќе се земат, ШОЈГУ кум

Патријархот Кирил, поглаварот на Руската православна црква, им порача на своите следбеници дека „жртвата во извршувањето на приватната воената должност кон господ Владимир Путин ги измива сите гревови“. Коментарите на […]

ПИСМО од Архиепископ Стефан до Патријарх Вартоломеј

Архиепископот на МПЦ ОА г.г Стефан му посака брзо закрепнување на Вселенскиот патријарх Вартоломеј, кој е позитивен на Ковид 19. Во писмото испратено од г.г. Стефан повикува на молитва за […]