(Видео) МКонцепт повикува на донации од НАРОДОТ ако сакаме ПОИНАКВА ПАРТИЈА на народот

Според политичкото движење Македонски Концепт, единствен начин да се направи поинаква партија во Македонија, која нема да биде под контрола на мафијата или другите големи партии е доколку истата биде […]

ДРАМАТИЧНА ОБЈАВА на Богојески за системски геноцид врз Македонците

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески утрово на социјалната мрежа Фејзбук објави драматичен пост во кој јавноста ја информира за организиран системски геноцид врз Македонците во Македонија. Објавата ја пренесуваме […]