ПУТИН џам ќе свитка на 9ти мај во Москва, јавуваат светките медиуми

Рускиот претседател Владимир Путин би можел џам да свитка со најавата за општа мобилизација на Русите на 9 мај (денот кога Русија ја слави победата над нацизмот во Втората светска […]

Скандал (видео/слики) Сyлтaнoт Еpдoгaн ја задуши ЛГБТ парадата

Турската полиција интервенираше против учесниците на ЛГБТ+ парадата во Истанбул Турската полиција испука солзавец за да ги растера луѓето собрани на денешната Парада на гордоста во центарот на Истанбул, а околу […]