СРАМОТА: РУСИЈА одби да прогласи прекин на огнот за ВЕЛИГДЕН

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа потврди дека Русија го одбила предлогот за прекин на огнот за време на велигденските празници, но додаде дека се уште има надеж за мир. „За […]