ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД во Скопје, ранети се двајца Македонци

Шиптарски терорист од Арачиново, вооружен со ладно и огнено оружје, со своето возило упаднал во група на македонски цивили, пред се жени и деца на плочникот пред Трговскиот Центар Бисер […]

ЗАГРИЖУВАЧКИ ВЕСТИ: Сред бел ден, во строг центар ЧОВЕК ИЗБОДЕН СО НОЖ!

Во текот на вчерашниот ден 46 годишен маж од Скопје бил избоден од свој познаник по претходна расправија кај Порта Македонија. По нанесените повреди од остар предмет мажот бил префрлен […]