(ВИДЕО) Скандал на Евровизија: Андреа го фрли македонското знаме

На свеченото отворање на годинашното евровизиско издание во Торино, Италија, нашата претставничка Андреа Коевска прошета по тиркизниот тепих, облечена во веќе препознатливиот стил, а во раце го држеше македонското знаме. […]