РУСКИОТ НАЈНОВ САТЕЛИТ поради ова е вон функција

Воениот сателит Космос-2554 кој беше лансиран во орбитата од космодромот Плесецк според планираниот временски распоред пред неколку недели, престана да функционира, соопшти денеска руското Министерство за одбрана. Сателитот Космос-2554 беше […]