Мицкоски до Ковачевски: Подобро тетка ти Жана да ја кандидираше, отколку Пендаровски

Митинг на „Коалицијата ТВОЈА МАКЕДОНИЈА“ во Карпош 13.04.2024 Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно […]

Koвачевски пред крајот на мандатот се сети на пензионерите

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, денеска во Македонски Брод, имаше средба со пензионерите, на која што се разговараше за ефектите од досегашните мерки за пензионерите, за идните […]

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

СООПШТЕНИЕ ВМРО – ДПМНЕ 13.04.2024 Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што […]

Мицкоски: Ме шокираше изјавата на Пендаровски дека очи немало да им види на граѓаните ако не го гласаат- за навредите и ваквите закани треба да се извини

Од тоа што можам да следам во кампањата, тоа се пораки кои се вообичаени и во делот на преткампањата, гледам дека во албанскиот условно кажано блок кампањата се води со […]

Дали партиска фирма изведувач, блиска до врвот на СДС е причина за молкот на Ковачевски и Бисера Костадиновска околу пожарот во Универзална?

СООПШТЕНИЕ  ВМРО – ДПМНЕ Дали партиска фирма изведувач, блиска до врвот на СДС е причина за молкот на Ковачевски и Бисера Костадиновска околу пожарот во Универзална? 24 часа молк од […]

(Видео) СКАНДАЛ: Груевски ЗА бугари во Устав, потврди Ковачевски

Во одговор на новинарско прашање на прес конференција, премиерот Ковачевски призна дека имаат комуникација со неговиот претходник од ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски и рече дека треба да се постави прашање […]

МИЦКОСКИ и КОВАЧЕВСКИ рекордери, БОГОЈЕСКИ и АХМЕТИ штедат, АПАСИЕВ сокрива

Кој колку пари потрошил на фејзбук реклами, открива самата компанија Мета, а сите податоци се објавени на отворен линк. Податоците покажуваат дека до сега, македонските политичари на ФБ реклами потрошиле […]

ВЛАСТА Е НЕЛЕГИТИМНА, Македонија не е наследна монархија на Заеви

Правниот Тим на политичката партија МК, достави РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА – 20 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА, во која се вели: МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ РЕАГИРА НА ЛЕГИТИМИТЕТОТ НА ВЛАДАТА НА КОВАЧЕВСКИ Правниот Тим на Македонски […]

ОФИЦИЈАЛНО Рама е премиер на Македонија, започнува албанското ропство

Македонската влада ја составиле луѓе од Косово и Албанија, чии измеќари се Заев и Таче, откри пратеничката на Алтернатива Сафије Садики во својот говор од собраниската говорница во расправата за реконструкција на владата. […]

КОИ МИНИСТРИ ќе бидат на црна листа на САД

Тројца дипломати од Стејт департментoт биле во Македонија во мисија на собирање информации што се случува на политичката сцена, во бизнис сферата и во правосудството – нивното мислење ќе биде […]