ПУТИН АПСИ опозиција, ова е причината

Рускиот политичар Владимир Кара-Мурза, жесток критичар на Владимир Путин, е уапсен во Русија, пренесува АФП. Адвокатот на Кара-Мурза, Вадим Прохоров даде кратка изјава за новинската агенција Интерфакс. „Дознав за неговото […]