КРАЈ за султанот Ердоган, ова се последни моменти

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган му нареди на министерот за надворешни работи да прогласи за персона нон грата 10 амбасадори, вклучително и амбасадорите од САД, Германија и Франција. Ова е […]