ВУЧИЌ ДРАМАТИЧНО до нацијата: Се вртиме кон ЕУ, ПУТИН го искористи Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ организираше драматично обраќање до нацијата на кое соопшти дека ситуацијата со Косово за Србија драматично се влошила после рускиот напад на Украина, особено што Путин го […]